Pierwszy rok za nami

Sister knows better

Dokładnie rok temu, 9 lipca na blogu pojawił się pierwszy wpis <3

Z tej okazji postanowiłyśmy zrobić krótkie podsumowanie naszej dotychczasowej, blogowej przygody.

Nawet nie wiemy, kiedy ten czas tak szybko zleciał. Początki nie były łatwe. Zanim w ogóle zaczęłyśmy pisać posty, trzeba było ogarnąć stronę techniczną bloga. Hosting, domena, SEO – jeszcze nie dawno były to pojęcia całkowicie nam obce. Nie obyło się bez niespodzianek, gdy po roku musiałyśmy przenosić domenę na inne serwery. Niby nic trudnego, jednak dla laików komputerowych brzmi to jak jakaś abstrakcja. Musiałyśmy także opanować podstawy programu Photoshop, czy lightroom.

Musimy przyznać, że blogowanie pod pewnymi względami jest jak praca, choć dużo przyjemniejsza i wymaga systematyczności. Wiele było blogów, które umierały śmiercią naturalną po kilku wpisach więc tym bardziej cieszy nas, że przetrwałyśmy pierwszy rok. Trochę jak w biznesie – po roku idzie już z górki.

Do kolejnych wyzwań możemy zaliczyć polubienie się z szablonem WordPress. Zdarzały się niespodzianki jak ucięte zdjęcia, czy nieestetycznie rozjeżdżający się tekst. Cały czas się uczymy, niejednokrotnie na własnych błędach.

Mimo przeszkód, ani przez chwilę nie żałowałyśmy podjętej decyzji. Przez miniony rok, poznałyśmy wiele wspaniałych osób. Dodatkowo, dzięki wspólnemu prowadzeniu bloga dbamy o siostrzaną więź. Trzeba  wygospodarować przynajmniej kilka dni w tygodniu, by spotkać się, zrobić zdjęcia i napisać tekst.

Nie obyło się również bez momentów zwątpienia. W takich chwilach dobrze mieć u boku siostrę, która podniesie na duchu i zmotywuje do dalszego działania.

I co najważniejsze, na koniec chciałybyśmy podziękować wszystkim osobom, które są z nami i zaglądają na Sister Knows Better. Dziękujemy za każde dobre słowo równie mocno, jak za konstruktywną krytykę.

Trzymajcie kciuki za kolejny rok, a my z głową pełną pomysłów bierzemy się za następne wpisy!

Sister knows better

Sister knows better

Sister knows better

Sister knows better

Sister knows better

Sister knows better

Sister knows better

Sister knows better

Sister knows better

Sister knows better

Sister knows better

Fotografia: Marta SputoJoanna Zawiślan – Siuda, Pieksart, Kamila Sierant 

 

 

You may also like

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *