Grochy i plisy, czyli spacer po Rynku Głównym w spódnicy

Grochy i plisy

Tym razem, będzie bardziej dziewczęco, bo w spódnicy. I to nie byle jakiej, bo w grochy, które po raz kolejny wróciły do łask. Z kolei u Gosi są plisy, również zajmujące czołowe miejsce w wiosenno-letnich trendach. Zapraszamy na drugi wpis, który powstał we współpracy z Fanaberie Multistore.

Część kobiet mówi, że nie lubi chodzić w spódnicach, ponieważ krępują ruchy i jest im niewygodnie. Inne natomiast twierdzą, że mają za grube nogi (o zgrozo!). Czy naprawdę są to powody, które miałyby na stałe wyeliminować ten element z naszej garderoby?

Pozwólcie, że obalimy wyżej wymienione argumenty… W kwestii krępowania ruchów – jeśli zdecydujemy się na obcisłą, sztywną spódnicę, to być może będzie nam ciężko poruszać się swobodnie. Jednak podobnie stanie się, gdy założymy dopasowane spodnie rurki. Obecnie w sklepach mamy tak szeroki asortyment, że spokojnie znajdziemy luźną, rozkloszowaną spódnicę, która nigdzie nie będzie ugniatać, ani cisnąć. Tym bardziej latem, gdy nie trzeba zakładać rajstop.

Co do zbyt grubych nóg – tutaj także nie możemy się zgodzić. Wszystko jest kwestią odpowiedniej długości spódnicy i wysokości butów! Wystarczy założyć szpilki, czy nawet lekki obcas, by wydłużyć sylwetkę i optycznie wyszczuplić nogi.

Na zdjęciach zobaczycie nasze propozycje noszenia dłuższych spódnic – do kolana i do połowy łydki. Spódnicę w grochy, postanowiłyśmy zestawić z gładką górą. Jednak, aby uniknąć nudy dodałyśmy trochę koloru i  wyróżniające dodatki. Metaliczna torebka o oryginalnym kształcie i kolczyki z frędzlami dodały całości charakteru (po raz kolejny u nas na blogu – mamy ostatnio bzika na punkcie dużych kolczyków!).  Z kolei do plisowanej spódnicy Gosi dobrałyśmy cudowną torebkę z zapięciem w kształcie szminki.

Krótka prośba na koniec. Kochane nie pozwólcie, by kompleksy przeszkadzały Wam w noszeniu tego, co Wam się podoba. Jeśli w danym stroju czujecie się super, to na pewno będziecie też pięknie wyglądać <3

Karola: Spódnica Topshop, Ramoneska Zara, pozostałe ubrania i dodatki Fanaberie Multistore

Gosia: Czółenka Reserved, pozostałe ubrania i dodatki Fanaberie Multistore

Grochy i plisy

Grochy i plisy

Grochy i plisy

Grochy i plisy

Grochy i plisy

Grochy i plisy

Grochy i plisy

Grochy i plisy

 

Grochy i plisy

Grochy i plisy

Fotografia: Kamila Sierant

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *